Historia

Początek drużyny AZS Legion Katowice datuje się na marzec 2010 roku, jeszcze w tym samym roku zespół wstąpił w poczet AZS-u Uniwersytetu Śląskiego z którym współpracuje do dnia dzisiejszego.

Drużyna występuje także w Polskiej lidze lacrosse od sezonu 2012/2013. W sezonie 2014/2015 drużyna została wicemistrzem II ligi. Zaś od sezonu 2015/2016 wróciła do najwyższej klasy rozgrywkowej. W roku 2017 Legion zakończył zmagania ligowe na szóstej pozycji.

Sekcja męska:
Szukamy osób, którym sport i wysiłek fizyczny sprawia satysfakcję. Poszukujemy zawodników na różne pozycje. Zarówno tych obdarzonych refleksem na pozycję bramkarza, jak i twardo stojących na ziemi obrońców, szybkich i wytrzymałych pomocników oraz bramkostrzelnych napastników. Do każdej osoby na podstawie warunków fizycznych i predyspozycji dopasujemy odpowiednią pozycję.

W maju 2013 roku drużyna AZS Legion Katowice rozpoczęła starania o powiększenie klubu o pierwszą na Śląsku sekcję żeńską lacrosse. W ciągu kolejnych dwóch lat, projekt ten przechodził liczne zmiany. Ostatecznie udało się go sfinalizować. Drużyna dorobiła się własnego logo oraz nazwy – AZS Walkirie Katowice. Od września 2016 roku trenerem była reprezentantka Polski w lacrosse – Anna Lisiecka.
Obecnie, żeńska drużyna jest na etapie przebudowy, jednakże w najbliższych planach jest dalsza rekrutacja, regularne treningi, udział w ogólnopolskich warsztatach oraz występy w różnych turniejach. Wszystko ma na celu należyte przygotowanie zespołu do startu w ogólnopolskich rozgrywkach ligowych.

Sekcja żeńska:
Poza zawodniczkami, które dołączą do sekcji żeńskiej, poszukujemy również takich, które będą potrafiły pomóc w organizacji sekcji i będą miały wpływ na jej tworzenie.
Przez swoją mniejszą kontaktowość lacrosse kobiet nie wymaga takiego duże ekwipunku jak wersja męska. Sprzęt potrzebny do trenowania zapewniamy w całości.
Poszukujemy przede wszystkim zawodniczek, które rozpoczną regularne treningi i będą stanowić o szkielecie drużyny przed dołączeniem kolejnych zawodniczek.