Nasi na New Years Cup Budapest 2018

W pierwszy weekend 2018 roku rozegrany został międzynarodowy turniej New Years Cup Budapest 2018 gdzie polska drużyna „Cebulax” zajęła drugie miejsce! Zbieranina cebul z całego kraju systematycznie się rozkręcała dochodząc aż do finału. Zmagania podczas pierwszego dnia rozpoczęły się od remisu z gospodarzami Budapest Lacrosse 8-8, by następnie pokonać Szwajcarską drużynę Toblerone 7-2 . Na koniec dnia podczas ostatniego pojedynku doszło do starcia z austriackim Vienna Monarchs i również tym razem lepsi okazali się Polacy, zwyciężając 7-3.

Następny dzień rozpoczął się od pojedynku z niemieckim Erlangen Tribesmen, dzięki zwycięstwu 9-4, Cebulax pewnie wygrał swoją grupę i zameldował się w finale. Tutaj niestety musiał uznać wyższość szwajcarskiego Olten Saints, choć do połowy wynik brzmiał 3-3 to ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 10-4.

Wśród srebrnych medalistów nie zabrakło graczy Legionu. Łukasz Wykręt, Filip „Ryba” Kozicki oraz Krzysztof Burzyński miło będą wspominać początek 2018 roku.

Dla wszystkich nieoznajmionych w temacie – Cebulax to polska drużyna turniejowa stworzona ku czci symbolu cebuli, która zrzesza na poszczególne zawody zawodników z całego kraju. Jedyne kryterium jakie trzeba spełniać to chęci do gry. Dwa lata temu w stolicy Węgier zajęła ona trzecie miejsce. Pozostaje jedynie czekać,na zdobycie pierwszego miejsca podium!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *